Nabídka připouštění

foto: Klára Kinařová
foto: Klára Kinařová

Nabízíme připouštění plemenným licentovaným hřebcem irského coba. Je to hřebec jehož charakter plně vypovídá o charakteristice tohoto plemene. I přes svoji velikost je velice hodný a jemný.

Jeho míry jsou: KVH 165cm, KVP 180cm, obvod hrudníku 220cm, obvod holeně 29cm. Je uchovněný pod plemennou knihou ICS NL a pod plemennou knihou ICS ČR. Na svodech vždy získal dobré hodnocení a v obou plemenných knihách je hodnocen 1.prémii a v ICS NL titulem STER. Má korektní stavbu těla s dobrou mechanikou pohybu, bohaté rousy na předních i zadních končetinách, dlouhou hřívu a velmi hustý ocas.

Hřebec je testován na Polysacharide Storage Myopathy (PSSM1) s negativním výsledkem což znamená, že na své potomky přenáší pouze zdravé geny.

Jeho první potomci, kteří byli předvedeni na svodech v roce 2015 dostali velice hezká ohodnocení a získali 1.hříběcí prémie.

Hřebec připouští klisny všech plemen.

Připouštíme POUZE pod plemennou knihou ICS NL což znamená, že Vám bude pro budoucí hříbě vystaven holandský připouštěcí lístek.

Pokud máte ještě zájem o jiné informace neváhejte se na nás obrátit velmi rádi a ochotně Vám je poskytneme.

Podmínky připouštění

Plemenný hřebec Ozák připouští přirozenou plemenitbou, proto vyžadujeme u každé klisny vyšetření na infekční anemie koní (AIE), infekční arteritida koní (EVA), hřebčí nákaza (HN) a vakcinace dle vakcinačního schématu - chřipka + tetanus. Bakteriologické vyšetření na CEM (nakažlivý zánět dělohy) a to 2x v intervalu 14 dnů u klisen nově zařazených do plemenitby nebo jalových z předchozí sezóny. Také u klisen po reprodukční pauze a u klisen, které zmetaly. U klisen s hříbaty při první poporodní říji toto vyšetření nepožadujeme. První vyšetření na CEM hradí stát.
Vyšetření na infekční anémii koní AIE s negativním výsledkem nesmí být starší 12 měsíců.

! KLISNA NESMÍ BÝT OKUTA NA ZADNÍ NOHY !

Ustájení klisen je na dohodě. Převážně máme koně v pastevním ustájení. Pro klisnu je připraven samostatný výběh. Krmení senem 2x denně je v ceně ustájení. Krmení jadrným krmivem je dle dohody s majitelem. Koně mají nepřetržitý přístup k vodě a k minerálnímu lizu.

Ultrazvukové vyšetření před i po připouštění můžeme po dohodě zajistit, hradí majitel klisny.

Připouštěcí poplatek je 7 000,- Kč pro všechny klisny bez rozdílu plemenné příslušnosti. Poplatek je splatný předem při prvním připuštění klisny. V případě nezabřeznutí klisny po celou dobu připouštěcí sezóny je připouštění v následující připouštěcí sezóně zdarma.
V připouštěcím poplatku není zahrnuto ustájení a ošetřování klisny. Poplatek za ustájení, ošetřování a manipulaci s klisnou při připouštění je 150 Kč/den.